Home » Vereniging » Helpdesk » Veel gestelde vragen » Mogen de 40 uur voor duurzame inzetbaarheid worden gespaard?


Mogen de 40 uur voor duurzame inzetbaarheid worden gespaard?

Auteur: AVS Helpdesk

Mogen de 40 uur voor duurzame inzetbaarheid worden gespaard?

In overleg kan worden afgesproken dat de uren gedurende maximaal drie jaar op grond van artikel 8A.4 CAO PO 2019 – 2020 worden gespaard voor een vooraf vastgesteld doel. Als de uren na drie jaar niet zijn gebruikt, overleggen werkgever en werknemer over hoe de uren alsnog kunnen worden ingezet. 
Indien de uren worden gespaard ten behoeve van studieverlof maar het dienstverband wordt op initiatief van de werkgever beëindigd voordat deze studieverlof uren kunnen worden genoten, dan worden deze uren uitbetaald.

Trefwoorden: CAO PO 2019-2020, Duurzame inzetbaarheid

Gepubliceerd op: 30 april 2020