Home » Vereniging » Helpdesk » Veelgestelde vragen » Leerkracht terug laten komen voor vergaderingen op vrije dagen?


Veelgestelde vragen - Leerkracht terug laten komen voor vergaderingen op vrije dagen?

Mag ik een leerkracht laten terugkomen voor vergaderingen op een dag dat hij/zij niet ingeroosterd is?

Auteur: AVS Helpdesk

In de CAO-PO artikel 2.4 lid 4 is bepaald dat een werknemer niet verplicht is op een voor hem niet reguliere werkdag terug te komen voor niet lesgebonden taken, behalve als er sprake is van incidentele, onvoorziene werkzaamheden van onderwijskundige of schoolorganisatorische aard.

Het uitgangspunt is dat er per jaar afspraken gemaakt worden op welke dagen in de week de parttimer wordt ingezet. In de praktijk werken parttimers jaar in, jaar uit op bepaalde dagen van de week, zonder dat dit ieder jaar besproken hoeft te worden.

Voor incidentele bijeenkomsten ligt dit wat anders. Dit zijn geen vaste dagen die ieder jaar dezelfde zijn. Echter, indien de werkgever in mei, voorafgaand aan het nieuwe schooljaar, de data voor de vergaderingen vaststelt, worden het daarmee reguliere werkdagen. Dit geldt ook voor de parttimer die normaal niet op de betreffende dag werkzaam is.
Van de werknemer mag verwacht worden dat hij aanwezig is op deze dagen.

Uiteraard zijn er situaties denkbaar dat van een werknemer niet verlangd mag worden, gezien andere verplichtingen, aanwezig te zijn op de studiedag.

Het getuigt van goed werkgeversschap om in deze uitzonderingssituaties hier flexibel mee om te gaan.

 

 

 

 

Trefwoorden: Studiedagen en vergaderingen

Gepubliceerd op: 14 juli 2007