Home » Vereniging » Helpdesk » Veelgestelde vragen » Ambtsjubileum PO - welke diensttijd telt mee


Veelgestelde vragen - Ambtsjubileum PO - welke diensttijd telt mee

Welke diensttijd telt mee voor een jubileumgratificatie?

Auteur: AVS Helpdesk

Op grond van bijlage VI van de CAO PO wordt onder diensttijd verstaan de tijd, doorgebracht:

1. in een betrekking bij een bevoegd gezag aan een instelling als bedoeld in deze CAO, met dien verstande dat de tijd vóór 1 januari 1956 doorgebracht aan scholen voor kleuteronderwijs slechts meetelt indien daartoe naar het oordeel van Onze minister aanleiding bestaat;

2. in een burgerlijke dienstbetrekking bij de Nederlandse overheid;

3. in een betrekking waarbij betrokkene in dienst is van een lichaam als bedoeld in artikel 2, eerste lid, onder b, c, d, e, en f van de Wet privatisering ABP, dan wel als bedoeld in artikel 2 derde lid onderdeel b, juncto artikel 3 van die wet;

4. in een betrekking bij een bevoegd gezag van een B3-lichaam, voordat deze werd aangewezen als lichaam, bedoeld in artikel 1, onder g, van de Wet Privatisering ABP, dan wel bedoeld in artikel 2 derde lid, onder b juncto artikel 3 van die wet;

5. vóór 1 januari 1966 in een betrekking als bedoeld in artikel 4, eerste lid, van de Pensioenwet 1922;

6. in een burgerlijke dienstbetrekking bij de overheid van de Nederlandse Antillen, Aruba en, vóór 25 november 1975, Suriname, bij de voormalige gouvernementen van Suriname, Curaçao en Nieuw-Guinea;

7. in een dienstbetrekking bij het niet-openbaar onderwijs in de onder 6 vermelde voormalige Rijksdelen, voor zover zulks de betrokkene onder de werkingssfeer van een overheidspensioenregeling heeft gebracht of zou hebben gebracht, indien hij in vaste dienst zou zijn aangesteld;

8. in Nederlandse militaire dienst of daarmede voor de toepassing van de desbetreffende rechtspositieregelingen gelijkgestelde dienst, waaronder mede worden begrepen het voormalige KNIL en de troepen in de Nederlandse Antillen, Aruba en, vóór 25 november 1975, Suriname;

9. als volontair met een volledige dagtaak in een betrekking bij de Nederlandse overheid;

10. in een betrekking bij de werkgever gedurende de periode dat de werknemer levensloopverlof geniet; een en ander met uitzondering van de tijd gedurende welke de betrokkene geen inkomsten uit de dienstbetrekking heeft genoten, tenzij zulks het gevolg was van lang buitengewoon verlof dat overwegend dan wel mede in het algemeen belang was verleend.

De tijd dat een werknemer lang buitengewoon verlof heeft
 

  • in het persoonlijk belang (artikel 8.11 CAO PO) of
  • voor politieke functies (artikel 8.15 van de CAO PO),
  • voor onbetaald ouderschapsverlof (artikel 8.20 van de CAO PO)
  • of langdurend zorgverlof zonder behoud van salaris (artikel 8.9 van de CAO PO)

telt niet mee als diensttijd voor ambtsjubileum.
 

Trefwoorden: CAO PO

Gepubliceerd op: 13 augustus 2009